31 Ocak 2016 Pazar

Missha Alışverişim #1 Nemlendirici : Super Aqua Ultra Water Control Emulsion

Hepinize merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir cilt problemleriyle uğraşıyorum.Hatalı bir saç yağı durulama tekniğimden sonra yüzüme akan yağlar saysinde cildim mayın tarlasına döndü adeta.Her yerimde ergenliğimde dahi çıkmadığı kadar sivilcelenmeler ve kızarıklıklar oluştu.Ben de kendime güzel bir nemlendirici ve temizleme jeli arayışına koyulmuştum ki internetten uygun fiyatlı diye Missha'nın  Aloe Vera Jelini almak için geçenlerde Kentpark AVM'deki şubesine gittim.Oradaki kadın cildim de yer yer kuruluklar olduğunu(özellikle yanak bölgemde) ve bu jelin yetersiz geleceğini söyleyince Missha'nın başka bir nemlendiricisini tavsiye etti.


Super Aqua Ultra Water Full Control Emulsion
Cildi aydınlatan ve cildin nem dengesini koruyan emülsiyon.Susuz kalmış kuru ciltlere yönelik bir ürün olarak geçiyor.Ben karma ciltli olduğumu düşünüyorum.Alın ve T bölgem yağlı,yanaklarım yer yer kuru.O yüzden bu ürünü kullanırken alın bölgeme daha az sürerken yanak bölgeme daha yoğun miktarda uyguluyorum.

* Öncelikle şunu söyleyim çok çok hafif bir yapısı var.Su bazlıymış zaten yanılmıyorsam.
*  Rahatsız edici bir kokusu yok.
* Sürüldüğünde kesinlikle rahatsızlık vermiyor ve çok kısa sürede cilt tarafından emiliyor.
* Şu an bir sivilce kremi kullanıyorum dolayısıyla alın bölgemi kurutmaya yönelik bir ilaç ama nemlendirici sürdüğüm için herhangi bir kuruluk,pul pul dökülme olmadı cildimde yani gayet güzel bir şekilde nemlendiriyor.
* Ve belki de en önemlisi sivilcelerden dolayı alın bölgemde ciddi mana da kızarıklık sorunu yaşıyorum ve bu nemlendiriciyi sürdükten yarım saat sonra o kızarıkları hatrı sayılır miktar da söndürüyor ve cildimin daha canlı göründüğünü düşünüyorum.

Fiyatı 80 TL başta bana da 80 TL biraz tuzlu gelmişti ama boyutu 130 ml ve bana çok uzun bir süre yeteceğini düşünüyorum.


4 yorum: